Sincan Masaj Esi̇m

Sincan masaj İnsanlar genel olarak dokunulma ihtiyacı hissederler. Bu ihtiyacı karşılamada en etkin yolun masaj olduğu yüzyıllardır bilinmektedir. Bu şekilde temas olmasının kişinin güven duymasını da sağlanmaktadır. İlk olarak Çin’de Hindistan’da İslamiyet öncesi yıllarda uygulandığı düşünülmektedir.

Sincan mutlu son hamam

Kelime anlamı olarak da Arapça ve Yunancadan geldiği düşünülmektedir. İlk olarak Yunanlı hekimler tarafından ele alınmıştır. Yunancada yoğurma olarak adlandırılır.

Keşfedildikten sonra birçok ülkede değişik amaçlarla kullanılmaya başlanan masaj rahatlama, fiziksel ve ruhsal iyileşme, uyku düzeni sağlama, çeşitli ağrı ve hastalıkları tedavi etme, kendini iyi hissettirme gibi çok fazla amaçla kullanılmıştır.

Sincan hamam sauna

Günümüzde ise kullananların %80 kadarı tedavi amacıyla kullanmaktadır. %20 kadar ise turizm sektöründe kullanılmaktadır. Sincan masaj .

Keşfedildiği ilk zamandan bu yana kültürler arası yayılmaya başlayan masaj bizim kültürümüzde de o dönemde oldukça popüler hale gelmiştir. Ülkemiz kaplıca bakımından oldukça zengin olduğundan ve hamam kültürünün de popüler olmasından kolayca yayılmıştır. O zamanlar tam olarak ismi ile bilinmese de yapılan işlemler ve alınan sonuçlar tamamen aynıdır. Hala da popüler olarak kullanılmaya devam edilmektedir.